کلینیک توانبخشی سیاوش عطایی 09121623463 کرج: رفتار درمانی کودکان بیش فعال

کلینیک توانبخشی سیاوش عطایی 09121623463 کرج: رفتار درمانی کودکان بیش فعالکلینیک توانبخشی سیاوش عطایی 09121623463 کرج:ختلال خواندن و تشویق کودک به کتاب خوانی

به فرزند خود زمان بدهید
در همین ارتباط، امی ماسکوت کارشناس امور آموزشی بچه‌ها، در مقاله‌ای تحت عنوان «چگونه بچه‌ها را به کتابخوانی علاقه‌مند کنیم؟» به بررسی علل و دلایل فقدان علاقه در بعضی از بچه‌ها به کتاب پرداخته و راه‌هایی را به مادران و پدران در این زمینه توصیه داده است. به عنوان نمونه، او توصیه میکند که در مقابله با کودکی که به کتاب علاقه‌ای ندارد یا از آن متنفر است، باید خونسرد بود و با آسایش برای افزایش اشتیاق او به کتاب اقدام کرد.

به بیان ماسکوت؛ یکی از راه‌ها این است که پدر و مادر به فرزند خود زمان بدهند و در این اثنا، به کشف علایق او بپردازند. وقتی مطمئن شدند که او از حوزه ای خاص لذت می‌برد، کتاب‌های مرتبط به آن حوزه را برای او تهیه کنند.

با هم کتاب بخوانید
همچنین او مجراهای دیگری را نیز به در این ارتباط توصیه می‌کند: کتابخوانی جمعی.
این کارشناس امور آموزشی به پدر و مادر این دسته از بچه‌ها توصیه میکند که بصورت جمعی کتابخوانی را آزمون کنند. مثلاً خود با کودکشان یا به همراه دیگر کودکان کتاب‌هایی را بخوانند. .شیوه اجرای این طرح میتواند وابسته به سن و سال طفل یا موضوعی که او علاقه دارد، تفاوت دارد. خواندن با هم، عموماً به عنوان گزینه‌ای نادیده انگاشته میشود. به بیان ماسکوت؛ این روش تا یک دوره سنی جواب می‌دهد. کودکان عموماً تا زمانیکه وارد مدرسه نشده‌اند، توانایی دارند با این روش جذب کتاب شوند، ولی در زمانیکه وارد مدرسه می‌شوند، دیگر دوست دارند که با هم‌سالان خود این لحظات را امتحان کنند. ماسکوت توصیه میکند که پدر و مادر تا زمانیکه کودک وارد مدرسه نشده است، این روش را آزمون کند. او اظهار میکند که این راه‌ها جادو نمی‌کند، ولی یک گام است برای نزدیک شدن به شرایط مطلوب.

این کار را روزانه مرور کنید
خواندن به همراه کودک موضوعی است که دیگر متخصصان حوزه کودک نیز به آن تأکید دارند. لویس بایگل‌من، کارشناس و مربی بچه‌ها، در همین ارتباط میگوید که پسندیده‌تر است این امر در محیطی آرام انجام پذیرد و مادر با در بغل گرفتن کودک، کتاب‌های در ارتباط با سن او را برایش بخواند. چنانچه این کار روزانه مرور شود، برای کودک به یک عادت تبدیل شده و او روزانه انتظار این موقع را می‌کشد. البته این کارشناس تأکید میکند که کتابخوانی در این وضعیت بایست با ابراز علاقه پدر و مادر به فرزند همراه باشد تا مزه شیرین این لحظات در خاطر او باقی بماند.

اول از خودتان آغاز کنید
برای داشتن یک کودک کتابخوان، نیاز است که اول از خودمان آغاز کنیم. هرگز نمی‌توان به طفلی که در محیطی دور از کتاب بزرگ میشود، امید داشت تا در آینده علاقه‌مند به مطالعه باشد. بایگل‌من به پدر و مادر توصیه میکند برای اینکه فرزندتان کتابخوان شود، اول از خودتان شروع کنید و علاقه خود به کتاب را با در دست گرفتن کتاب، به او نمایش دهید. هم چنین چنانچه در این گذرگاه فرزندتان از شما خواست تا کتابی را برای او بارها و بارها بخوانید، این کار را انجام دهید. این کار به او مهلت میدهد تا در زمینه مورد علاقه‌اش به یک متخصص مبدل گردد. ساختن یک کتابخانه در منزل و اجازه به تظاهر به خواندن توسط کودک از دیگر پیشنهاداتی است که این کارشناس به پدر و مادر می‌دهد.

کتاب‌های الکترونیکی را از یاد نبرید
استفاده از ابزارهای جدید و تکنولوژی برای ترغیب بچه‌ها به مطالعه از دیگر روش‌هایی است که متخصصان در این زمینه تأکید دارند. به بیان آنها؛ هرچند مرور بکارگیری بعضی از ابزارهای موجود میتواند به یک عادت مبدل گردد و ممکن است این امر برای برخی از پدر و مادر ناپسند باشد، ولی بکارگیری لوازم و ابزاری مانند ای بوک‌ها و کتاب‌های گویا میتواند برای بچه‌ها در این محدوده سنی جذاب باشد و شیرینی مطالعه را در این کودک گریز پای ایجاد کند.
از سمت دیگر، امکاناتی مانند کتاب‌های الکترونیک براساس سلیقه اشخاص مختلف طراحی شده‌اند؛ فونت‌های آن‌ها تغییر میکند، تصاویر متنوعی دارند، امکان پخش صدا در آن‌ها تعبیه شده و حتی توانایی دارند آوای کودک را ضبط کنند. متخصصان بر بکارگیری امکانات این‌چنینی تأکید دارند و حتی آن را یکی از لوازم مناسب برای بچه‌ها معلول می‌دانند.

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی  کرج در   منطقه 2 شهرداری البرز

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی  کرج در   منطقه 3 شهرداری البرز

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی  کرج در   منطقه 4 شهرداری البرز

اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی  کرج در   مطقه 5 شهرداری البرز

behtarinalborz.ir

goftardarmanionline.ir

googleimage.ir
hamejaa.ir

medu-karaj.ir

siavashataee.ir

slpnews.ir

autismonline.ir

avalinkaraj.ir

behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir

behtarinkaraj.ir

goftardarmanikaraj.ir

goftareravan.ir

google-map.ir

googlegame.ir

googlemovies.ir

karaj-medu.ir

kardarmanialborz.ir

kardarmanikaraj.ir

loknatclinic.ir

loknatshekan.ir

neurofeedbackalborz.ir

otalborz.ir

otkaraj.ir

pff-rhs.ir

pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir

pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir

siavash-ataee.ir

slpkaraj.ir

slponline.ir

speech-therapy.ir

tjhvnvlhkd.ir

دسته‌بندی نشده

Related posts