مرکز تخصصی گفتار و کاردرمانی سیاوش عطایی در کرج

مرکز تخصصی گفتار و کاردرمانی سیاوش عطایی در کرج
فواید عسل دردرمان زخم ها

فواید عسل از زمان های قدیم مورد توجه بوده و از قدیم الایام این ماده مغذی به مناسبت های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. مصریان باستان عسل را همراه مردگان خود دفن می کردند تاپس از عبور از دروازه ی مرگ از آن استفاده کنند! هم چنین پزشکی هندی به نام Ayurveda از عسل به عنوان شراب ویژه ی خدایان نام برده و همراه با سایر داروها از آن برای پانسمان رخم ها استفاده می کرد.در مصر باستان از پاپیروس های حاوی عسل برای پانسمان و بهبود زخم ها استفاده می شد.سربازان روسی و چینی در جنگ جهانی اول برای درمان زخم های خود نیز از عسل استفاده می کردند!
در تحقیقاتی که در مورد عسل انجام شده دانشمندان به این نتیجه رسیدند عسل طبیعی که توسط زنبورها از شهد گل ها تولید می شود،توانایی بهبود سریع زخم ها را دارد. زخم هایی که با پانسمان آغشته به عسل انجام شده اند سریعتر از موارد شاهد بهبود یافته و اثر کمتری از آن ها برجای باقی خواهد ماند.عسل می تواند عمل دبریمان را انجام دهد. از طرفی پانسمانی که با عسل انجام شود چسبندگی کمتر و به تبع آن درد کمتری هنگام تعویض خواهد داشت.از فواید مهم دیگر عسل در پانسمان زخم ها می توان به توانایی آن در تمیز نگه داشتن محل زخم،جذب مایع مرتبط با ادم،فعالیت ضد میکروبی،تحریک بافت گرانولاسیون(جوانه گوشتی) و ساخت اپی تلیال (سلول های پوشاننده سطح زخم) اشاره کرد.
با توجه به اثر تحریکی عسل در ساخت اندوتلیال عروق اخیراً دانشمندان بر آن شده اند که از آن برای درمان زخم های افراد دیابتی استفاده کنند.

آخرین نوشته ها


ازبيش فعالي تا اوتيسم
اين اختلال بسيار نادر با پسرفت واضح در موارد متعددي از عملكرد ها نظير كنترل ارادي روده و مثانه و مهارتهاي گفتاري

روشهاي اصلاح و درمان لکنت (stuttering)

زنان در دوران ميانسالي بيشتر دچار استرس مي‌شوند

يكي از راه هاي درمان شب ادراري ، درمان با بازتاب هاي شرطي است ، اما تا چه حد عاقلانه خواهد بود كه ما

عجله نکنید یه این بچه خودش بزرگ بشه درست میشه این بچه فقط تاخیر داره

 

مواردی که ما می توانیم  به یاری شما بشتابیم :

  •    آخرین تحقیقات و یافته ها
  •    آخرین محصولات توانپزشکی در رفع مشکلات شما
  •    ارائه برنامه های درمانی  توانبخشی  و  مشاوره
  • ارائه نرم افزارهای گفتاردرمانی – بیوفیدبک تراپی لکنت (stuttering) بصورت خانگی و کلینیکی – ارائه نرم افزارهای آموزشی  از     پیش دبستان تا راهنمایی و بالاتر مطابق نیازهای فردی افراد – ارائه نرم افزارهای آموزشی
  •   معرفی مراکز درمانی
 •   معرفی درمانگران و متخصصین
 •  معرفی مراکز درمانی که به وجود شما  نیاز دارند .
 •  مشاوره در مورد مشکلات کودک شما .

http://siavashataee.com

دسته‌بندی نشده

Related posts