مراکز گفتاردرمانی سندرم داون گوهردشت سیاوش عطایی 09121623463:اولین معاینه دندانپزشکی در چه سنی است؟

گفتار درمانی تهران , گفتار درمانی اصفهان , گفتار درمانی اهواز , گفتار درمانی تبریز , گفتار درمانی شیراز , گفتاردرمانی کرج , گفتار درمانی مشهد , گفتار درمانی کرمانشاه , گفتار درمانی اراک , گفتار درمانی اردبیل , گفتار درمانی ارومیه , گفتار درمانی ایلام , گفتار درمانی بجنورد , گفتار درمانی بندر عباس , گفتار درمانی بوشهر , گفتار درمانی بیرجند , گفتار درمانی خرم آباد , گفتار درمانی خمینی‌شهر , گفتار درمانی زاهدان , گفتار درمانی زنجان , گفتار درمانی ساری , گفتار درمانی سمنان , گفتار درمانی سنندج , گفتار درمانی شهرکرد , گفتار درمانی قزوین , گفتار درمانی قم , گفتار درمانی کاشان , گفتار درمانی کرمان , گفتار درمانی گرگان , گفتار درمانی نیشابور , گفتار درمانی همدان , گفتار درمانی یاسوج , گفتار درمانی یزد ,

مراکز گفتاردرمانی سندرم داون گوهردشت سیاوش عطایی 09121623463:اولین معاینه دندانپزشکی در چه سنی است؟

ممکن است این سؤال به ذهن بسیاری از ما خطور کند که اولین معاینه دندانپزشکی در چه سنی است؟ به طور کلی توصیه می شود که کودک در سن یک سالگی یا ۶ ماه بعد از رویش اولین دندان به دندانپزشکی مراجعه کند.

در اولین معاینه دندانپزشکی چه اتفاقی می افتد؟
اولین معاینه دندانپزشکی معمولاً کوتاه مدت بوده و در موارد محدودی ممکن است نیاز به درمان خاصی وجود داشته باشد.
این ملاقات با دندان پزشک به فرزندتان این فرصت را می دهد که در محیطی دوستانه و بدون انجام هیچ درمانی با دندان پزشک ملاقات داشته باشد.
بعضی از دندان پزشکان ممکن است از والدین بخواهند که روی صندلی دندانپزشکی بنشینند و فرزندشان را در آغوش بگیرند.
از طرفی برخی از والدین نیز ممکن است بخواهند که در طول زمان ملاقات در اتاق انتظار، منتظر بمانند تا به این ترتیب رابطه مناسب بین کودک و پزشک برقرار شود.
در طول این ملاقات، دندان پزشک تمام دندان های کودک را از لحاظ وجود پوسیدگی بررسی می کند.
دندان های نیش را بررسی کرده و هر گونه مشکلی که در لثه ها، فک و بافت های دهان وجود دارد، مورد ارزیابی قرار می دهد. اگر مشکلی وجود داشته باشد، بررسی شده و برطرف می شود؛علاوه بر این، نیاز به فلورایدتراپی را نیز بررسی می کند.
علاوه بر معاینه دندان های کودکان ، در این جلسه والدین در مورد اصول مراقبت از دهان و دندان کودکان آموزش می بینند و اگر سوالی در مورد رشد دندان و دیگر مشکلات دهان و دندان وجود داشته باشد، پاسخ داده خواهد شد.

دندانپزشک ممکن است در مورد مسائل زیر با شما صحبت کند:
پیشگیری از پوسیدگی از طریق مراقبت های بهداشتی دهان و دندان
نیاز به فلورایدتراپی
عادت های دهانی مانند مکیدن انگشت یا لب و…
زمان های مهم در دوران رشد کودک
تغذیه مناسب
برنامه زمان بندی برای معاینه های دندانپزشکی

بسیاری از دندان پزشکان دوست دارند، هر ۶ ماه یک بار، کودک را معاینه کنند تا بتوانند به خوبی مشکلات را پیگیری کنند و در صورتی که مشکلی به وجود آمد به سرعت آن را درمان کنند.

از شما خواسته می شود که فرم های پزشکی و بهداشتی مربوط به کودک را در اولین مراجعه تکمیل کنید و اطلاعات لازم را در اختیار آن ها قرار دهید.

چه تفاوتی بین دندان پزشک اطفال و دندان پزشک معمولی وجود دارد؟
دندان پزشک کودک، حداقل دو سال بیشتر آموزش می بیند.
آموزش های اضافی بیشتر بر مدیریت و درمان دندان های در حال رشد کودک، رفتارهای بهداشتی، رشد فیزیکی و نیازهای ویژه کودکان به مراقبت های دندانپزشکی ، تمرکز دارد.
هر دو گروه دندان پزشکان قادر به انجام مراقبت های بهداشتی دهان و دندان کودک شما هستند، اما دندان پزشک اطفال این کار را به طور تخصصی تری انجام می دهد و حتی دکوراسیون مطب و کارکنانی که در مطبش کار می کنند، مطابق با کار آن ها بوده و محیط مناسبی را برای فرزندتان به وجود می آورند.

چه زمانی کودکان می توانند عکس رادیوگرافی دندان بگیرند؟
قانونی برای انجام رادیوگرافی دندان ها در سن خاصی برای کودکان، وجود ندارد.
در کودکانی که در معرض خطر بیشتری برای مشکلات دندانی و فکی قرار دارند، مانند کودکانی که پوسیدگی های شدید دارند یا کودکان با شکاف کام، ممکن است نیاز باشد این کار زودتر انجام شود.
به طور معمول، کودکان از سن ۵ یا ۶ سالگی می توانند از این عکس استفاده کنند. همان طور که دندان های دائمی کودکان در سنین حدود ۶ سالگی رشد می کنند، دندان پزشکان برای دیدن این که همۀ دندان ها در فک به خوبی در حال رشد هستند و برای این که بتوانند مشکلات دهان و دندانی را به خوبی شناسایی کنند، باید از عکس رادیوگرافی استفاده کنند.


, خواهران منصوریان , سریال عاشقانه , احمدی نژاد , حامد هاکان , سامانه بام (بانک ملی) , لرزه نگاری زلزله , موبوگرام , تلگرام ,
google-map.ir

دسته‌بندی نشده

Related posts