بهترین گفتاردرمانی در کرج:راهی ارزان برای از بین بردن جای زخم

بهترین گفتاردرمانی در کرج:راهی ارزان برای از بین بردن جای زخم

جای زخم یا جوش گاه به محل جوش خوردن پوست در ناحیه ای گفته می شود که آسیب دیده است.

جای زخم را چگونه از بین ببریم؟

اتفاقات مختلف از یک خراشیدگی کوچک گرفته تا تصادفات و آسیب های جدی تر می تواند به پوست ما صدمه بزند. صدماتی که جایش می ماند و سال ها همراه مان خواهد بود و گاهی تا آخر عمر هم از بین نمی رود. البته اغلب افراد هم دل خوشی از این جای زخم ها ندارند و نمی خواهند اثری از آن باقی بماند، ولی راه حل برطرف کردن شان را هم بلد نیستند. جای زخم چیز ناخوشایندی است که روی ظاهر زیبای شما تاثیر می گذارد و می تواند لکه ای روی شخصیت کلی فرد باشد. جای زخم درد ندارد. معجون ها و کرم های زیادی در بازار برای فروش در دسترس هستند که جای زخم را محو می کنند. اگر شما نمی خواهید برای خرید این محصولات هزینه کنید و دوست دارید جای زخم تان به طور طبیعی التیام بیابد، می توانید داروهای خانگی را انتخاب کنید.کاشت مو

کاشت مو

علل ایجاد جای زخم:

سوختگی
تصادف
بریدگی
آکنه
خراشیدگی
گزش

درمان های خانگی برای محو کردن جای زخم:

از پنهان کردن جای زخم تان به وسیله ی کرم های کانسیلر دست بردارید و برای از بین بردن آن درمان های طبیعی زیر را در خانه امتحان کنید:

 

جای زخم

درمان خانگی جای زخم

 

1. آبلیمو

یک لیموی تازه بردارید و آن را نصف کنید. قسمت آبدار را روی جای زخم ماساژ بدهید. لیمو به عنوان یک سفید کننده ی طبیعی عمل می کند و در نتیجه، لکه ها و جای زخم را کمرنگ می کند. آب لیمو را (بدون اضافه کردن شکر به آن) روزی دو بار و به مدت 15 روز بنوشید.
2. روغن دانه ی گل رز

روغن دانه ی گل رز اغلب در لوازم آرایشی، به خصوص در کرم های از بین برنده ی جای زخم (اسکار) استفاده می شود. چند قطره از روغن دانه ی گل رز را با انگشتان تان بردارید و به آرامی آن را روی ناحیه ی مورد نظر ماساژ دهید. این کار را دو بار در روز انجام بدهید. می توانید آن را به طور مستقیم روی پوست استفاده کنید.

 

جای زخم

درمان خانگی جای زخم

3. قطعات یخ

یخ یک درمان خانگی بسیار آسان و ساده برای محو شدن جای زخم است. یک تکه یخ بردارید و آن را به آرامی روی جای زخم تان بمالید.
4. آلوئه ورا

یک برگ آلوئه ورا بردارید و آن را نصف کنید. ژل را با فشار از داخل آن خارج کنید و روی جای زخم تان بمالید.

همچنین بخوانید :

19 روش عالی گیاهی و خانگی برای درمان جای جوش و اسکار

 

جای زخم

درمان خانگی جای زخم

5. روغن درخت چای

روغن درخت چای یک درمان طبیعی بسیار موثر برای از بین بردن جای زخم است. این روغن تاثیری سحرآمیز روی اسکار دارد. فقط دقت کنید که از روغن رقیق درخت چای استفاده کنید.
6. عسل

آن روی ناحیه ی مورد نظر بمالید. عسل قدرت فوق العاده ای در از بین بردن جای زخم دارد.

 

جای زخم

درمان خانگی جای زخم

7. پودر چوب صندل

پودر چوب صندل یک درمان خانگی بسیار خوب برای از بین بردن جای زخم از روی صورت است. کمی پودر چوب صندل بردارید و آن را با گلاب یا شیر ترکیب کنید. این ترکیب را به آرامی روی جای زخم بمالید. اجازه بدهید مدت یک ساعت بماند و سپس با آب سرد شستشو دهید.
8. بادام

2 تا 3 عدد بادام را در آب خیس بگذارید. اجازه بدهید که یک شب در آب بمانند. صبح، پوست بادام ها را بکَنید و آنها را له کنید. چند قطره گلاب اضافه کنید و سپس این ترکیب را روی جای زخم تان بمالید.

 

جای زخم

درمان خانگی جای زخم

9. سیب زمینی

یک سیب زمینی خام بردارید. آب آن را بگیرید و روی ناحیه ی مورد نظرتان بمالید. آب سیب زمینی کمک می کند که جای زخم محو شود. شما همچنین می توانید به طور مستقیم یک تکه سیب زمینی روی جای زخم مالش دهید.
10. روغن نارگیل

هر زمان که جای زخم روی پوست تان باقی ماند، روغن نارگیل روی آن بمالید. این روغن جای زخم را کم رنگ می کند، و در نهایت آن را از بین می برد.
دسته‌بندی نشده

Related posts