بهترین گفتاردرمانی در کرج:تنظیم تیروئید در 3 شماره

بهترین گفتاردرمانی در کرج:تنظیم تیروئید در 3 شماره

تنظیم شدن تیروئید یعنی رسیدن به اعصابی آرام ، بدنی سالم و پوست و مویی زیبا . پس ارزش دارد که برای تنظیم عملکرد تیروئید چند راه کار را در زندگی تان به کار گیرید.

راههای موثر برای تنظیم تیروئید و عملکرد غذه تیروئید

غده تیروئید پروانه ای شکل بوده و در قسمت عرضی حنجره در جلو گلو قراردارد.این غده جزء بزرگترین غدد اندوکرین بوده که از دو لوب تشکیل شده است. وزن آن حدود بیست و پنج گرم بوده و اندازه آن در خانم ها بزرگتر است، البته اندازه آن در دوران قاعدگی و حاملگی افزایش می یابد. غده ی تیروئید، غده ی کوچکی در گردن است که کارهای زیادی انجام می دهد. علائم تیروئید می تواند با چیزهایی نظیر وزن، دمای بدن و احساسات تشدید شده و حتی ممکن است مشکلات شدیدی برای چشمتان به همراه داشته باشد. برای آنکه فعالیت تیروئیدتان همیشه در حالت متعادل باشد، بهتر است به راهکارهای زیر توجه کنید.کاشت مو

کاشت مو

برای رفع مشکل تیروئید و نتطیم غده تیروئید باید:

3 توصیه برای رفع اختلالات تیروئید تا حد ممکن و پیشگیری از ایجاد مشکل و نامتعادلی در عملکرد طبیعی غده تیروئید می توان نام برد که شامل:

با تغذیه تنظیم تیروئید خود را به شکل طبیعی و متعادل درمان کنید

شکر، الکل، کافئین؛ همه این ها بسیار خوشمزه اند و از طرفی عوامل مضری برای تیروئید محسوب می شوند. آنها می توانند به طور چشمگیری میزان کورتیزول (همان هورمون استرس) شما را افزایش دهند و این باعث ایجاد اختلال در روند تغییر فعالیت تیروئید جهت کارکرد مثبت در بدن می شود. بنابراین هر زمان که میزان کورتیزول افزایش یابد، کارکرد تیروئید با اختلال مواجه می شود. سعی کنید غذاهایی که سرشار از سلنیوم هستند مانند آجیل و میوه های دانه دار را به غذایتان اضافه کنید چرا که باعث افزایش کارکرد تیروئید می شوند. مصرف گوشت، تخم مرغ و پنیر را هم فراموش نکنید.

تنظیم تیروئید

همچنین بخوانید :

علائم و درمان تیروئید

نکات مهم تغذیه ای و بخور نخورهای تنظیم تیروئید

زیاد در خوردن کلم اشتیاق نشان ندهید
شکی نیست که کلم دارای قدرت تغذیه ی فوق العاده ای است. اما اگر برای مدت طولانی به طور روزانه سبزیجاتی از این دست بخورید، تیروئید برایتان مشکل ساز خواهد شد. آنها در دسته ی سبزیجاتی قرار می گیرند که گواترزا هستند و در عملکرد تیروئید اختلال ایجاد می کند. البته فقط کلم اینطور نیست. بروکلی، بروکسل، گل کلم هم در دسته ی سبزیجات چلیپایی قرار دارند. اگر آنها را به شکل خام مصرف کنید، خواص گواترزایی آنها بیشتر خواهد بود.

از سوزن نترسید

طب سوزنی برای همه توصیه نمی شود. اما اگر نگران کارکرد تیروئید خود هستید، زمان آن است تا حداقل یک بار آن را امتحان کنید. طب سوزنی به جریان خون و مواد مغذی در نقاطی کمک می کند که سوزن به آن وارد می شود. بنابراین اگر این سوزن ها در اطراف تیروئید شما وارد شود، ناحیه ی مورد نظر را تحریک می کنند. سایر نقاطی که می تواند به کارکرد تیروئید کمک کند نقطه ی ریه 7 (نقطه ای در داخل مچ دست و زیر انگشت شست) و دیگری روده ی بزرگ 4 (نقطه ی نرمی بین انگشت شصت و اشاره) است.

دسته‌بندی نشده

Related posts